Awangarda w Areszcie Śledczym

• Awangarda w Areszcie Śledczym

Paweł Althamer, Rafał Żwirek, grupa Reaktor, fragment rzeźby "Siatkarze", filia Parku Rzeźby na Bródnie w Areszcie Śledczym na Grochowie, 2015, fot. Małgorzata Brus - Fundacja „Dom Kultury"

W tym roku Park Rzeźby na Bródnie znowu zawita do swojej filii w Areszcie Śledczym na Grochowie.

W ramach IX Rozdziału Parku Rzeźby „Powtarzanie materiału” w Areszcie Śledczym odbędzie się cykl wykładów o historii artystycznej awangardy, które na zaproszenie Fundacji Dom Kultury wygłosi Zofia Czartoryska, kuratorka Muzeum. Wykłady wpiszą się w program letniej akademii Parku Rzeźby, podczas której mieszkańcy Bródna będą mogli spotkać się z pracownikami Muzeum i porozmawiać o znajdujących się w Parku rzeźbach i sztuce współczesnej.

Temat wykładów nawiązuje do obchodów Roku Awangardy - stulecia ruchu awangardowego w Polsce.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

10:00 Rekonstrukcja Ogrodnicy w RajuRekonstrukcja dzieła sztuki Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
12:00 Wydarzenie Park Rzeźby na Bródnie. Rozdział IXPowtarzanie materiału Park Bródnowski
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
17:00 Spotkanie Gdzie staną Mieszczanie z Bródna? Spotkanie Park Rzeźby na Bródnie
12:00 Spotkanie Grupa RekonstrukcyjnaSpotkanie I MUZEUM nad Wisłą
12:00 Spacer Dryf dla wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapeutycznego z Rudzienka Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Wykład Latający Uniwersytet w Parku Rzeźby Domek Herbaciany Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
10:30 Wykład Awangarda w Areszcie Śledczym Areszt Śledczy Warszawa-Grochów
Chłopickiego 71a, Warszawa