Awangarda w Areszcie Śledczym

• Awangarda w Areszcie Śledczym
    Paweł Althamer, Rafał Żwirek, grupa Reaktor, fragment rzeźby "Siatkarze", filia Parku Rzeźby na Bródnie w Areszcie Śledczym na Grochowie, 2015, fot. Małgorzata Brus - Fundacja „Dom Kultury"

W tym roku Park Rzeźby na Bródnie znowu zawita do swojej filii w Areszcie Śledczym na Grochowie.

W ramach IX Rozdziału Parku Rzeźby „Powtarzanie materiału” w Areszcie Śledczym odbędzie się cykl wykładów o historii artystycznej awangardy, które na zaproszenie Fundacji Dom Kultury wygłosi Zofia Czartoryska, kuratorka Muzeum. Wykłady wpiszą się w program letniej akademii Parku Rzeźby, podczas której mieszkańcy Bródna będą mogli spotkać się z pracownikami Muzeum i porozmawiać o znajdujących się w Parku rzeźbach i sztuce współczesnej.

Temat wykładów nawiązuje do obchodów Roku Awangardy - stulecia ruchu awangardowego w Polsce.