Charytatywna aukcja sztuki
Refugees Welcome 2022

• [grafika z kolorami pomarańczowym, czerwonym i różowym, na środku napis \

projekt: Deal Desing Studio

Fundacja Ocalenie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Towarzystwo Przyjaciół MSN zapraszają na 6. edycję aukcji Refugees Welcome.

Charytatywna aukcja sztuki Refugees Welcome to działanie solidarnościowe, które umożliwia zebranie środków na pomoc osobom z doświadczeniem uchodźczym. Dochód z licytacji zasila dwa programy Fundacji Ocalenie: Refugees Welcome Polska i Centrum Pomocy Cudzoziemcom. Pierwszy z nich łączy uchodźczynie i uchodźców z Polkami i Polakami, którzy chcą dzielić z nimi swój dom. Drugi zapewnia między innymi bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną, a także wspiera w codziennych sprawach, takich jak kontakt z urzędami, szkołami czy szpitalami.

Aukcji i porzedzającej ją wystawie wystawie przyświeca idea równości oraz przekonanie, że pomaganie nie powinno być warunkowane przez kolor skóry, religię ani przynależność etniczną czy kulturową. Prawa człowieka oraz godność są niezbywalne i przysługują każdej osobie.

All Refugees Welcome!

Jak licytować? Dowiedz się tutaj.

Rejestracja na aukcję: kliknij tutaj.

Aukcja online: na Facebooku oraz w aplikacji DESA Unicum

Artystki i artyści, których prace będzie można licytować:
Lena Achtelik, Paweł Althamer, Martyna Borowiecka, Agnieszka Brzeżańska, Rafał Bujnowski, Mateusz Choróbski, Bolesław Chromry, Tomasz Ciecierski, Martyna Czech, Shezad Dawood, Jan Dobkowski, Lera Dubitskaya, Edward Dwurnik, Monika Falkus, Jarosław Fliciński, Bartłomiej Flis, Krzysztof Gil, Guerrilla Girls, Viola Głowacka, Krzysztof Grzybacz, Anna Grzymała, Veronika Hapchenko, Raphael Hefti, Sanja Iveković, Karolina Jabłońska, Piotr Janas, Agnieszka Kalinowska, Kamil #2, Dominika Kowynia, Adam Kozicki, Tomasz Kulka, Paweł Kwiek, Hanna Krzysztofiak, Krzysztof Maniak, Angelika Markul, Honorata Martin, Rafał Milach, Małgorzata Mirga-Tas, Jan Możdżyński, Teresa Murak, Małgorzata Mycek, Bruno Neuhamer, Maciej Nowacki, Oleg&Kaśka, Paweł Olszczyński, Paweł Olszewski, Alicja Pakosz, Karol Palczak, Teresa Pągowska, Filip Pągowski, Martyna Pinkowska, Cyryl Polaczek, Katarzyna Przezwańska, Mariola Przyjemska, Karol Radziszewski, Kaja Redkie, Zbigniew Rogalski, Daniel Rycharski, Zofia Rydet, Wilhelm Sasnal, Jadwiga Sawicka, sebulec, Jacek Sempoliński, Agata Słowak, Mikołaj Sobczak, Apolonia Sokol, Monika Sosnowska, Paulina Stasik, Łukasz Stokłosa, Wolfgang Tillmans, Andrzej Tobis, Henryk Tomaszewski, Teresa Tyszkiewicz, Aleksandra Waliszewska, Krzysztof Wodiczko, Jan Eustachy Wolski, Julia Woronowicz, Ryszard Woźniak, Anna Zaradny

Juliusz Windorbski

kolekcjoner sztuki i aukcjoner. Osobiście i za pośrednictwem firm angażuje się w wiele przedsięwzięć charytatywnych, współpracując z licznymi fundacjami. Prowadził m.in. aukcje Balu Fundacji TVN, WOŚP, stowarzyszenia Wielkie Serce, Fundacji Bátor Tábor czy Przyjaciół MNW.

Prezes Zarządu i założyciel DESA SA, holdingu skupiającego firmy operujące na polskim rynku sztuki. Najbardziej rozpoznawalną firmą wchodzącą w jego skład jest DESA Unicum obecnie ósmy co do wielkości dom aukcyjny w Europie i największy dom aukcyjny w Europie Środkowo-Wschodniej.