ATOM™ & Jacek Sienkiewicz
Koncert w ramach cyklu \"Co słychać\"

• ATOM™ & Jacek Sienkiewicz

Wagner - Zwei Abhandlungen, Recognition Records 2013

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie dwóch wybitnych i niezwykle zasłużonych postaci muzyki elektronicznej.

Atom™ (Uwe Schmidt) oraz Jacek Sienkiewicz kontynuują swoją współpracę, której efektem była wydana w zeszłym roku przez Recognition Records oraz Goethe-Institut płyta upamiętniająca jubileusz dwustulecia urodzin Richarda Wagnera (Wagner - Zwei Abhandlungen).

W czasie koncertu w audytorium Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Atom™ zaprezentuje swój ambientowy set Alpha Txt, który ukaże się niedługo nakładem wydawnictwa No., a następnie Jacek Sienkiewicz zagra fragmenty materiału zapowiadanego przez ten label na drugą połowę roku. Na koniec obaj panowie wystąpią wspólnie z niezwykle obiecującym setem

Uwe Schmidt - znany pod niezliczonymi aliasami - Atom™, Atom Heart, Los Sampleros czy Senor Coconut, jest jedną z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych postaci współczesnej niemieckiej muzyki elektronicznej. W swojej długiej karierze nagrał kilkadziesiąt albumów, stylowo rozpiętych pomiędzy minimalistycznym ambientem a humorystycznymi wersjami hitów muzyki popularnej. W zeszłym roku, nakładem wydawnictwa Raster-Noton, opublikował bardzo dobrze przyjętą płytę HD , którą zaprezentował polskiej publiczności na żywo w nieistniejącym już warszawskim klubie Powiększenie. Ostatnio założył własny label No. (wspólnie z Material Object), w którym ukazały się właśnie Early Reflections oraz Early Reflections EP I.
Więcej na stronach: atom-tm.com i no-wa.re

Jacek Sienkiewicz (ur. 1976) - producent, DJ, organizator koncertów i założyciel legendarnej wytwórni Recognition Records, która w tym roku obchodzi swoje 15. urodziny. Mieszka i pracuje w Warszawie. Powszechnie uważany jest za pioniera polskiej muzyki elektronicznej. Występował na najważniejszych krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych (m. in. Unsound, Transmediale, Mutek). Opublikował cztery płyty nakładem niemieckiej wytwórni Cocoon Recordings prowadzonej przez Svena Vätha oraz dziesiątki singli dla swojej i innych wytwórni.
Więcej na stronach: jaceksienkiewicz.com i recognition.pl

Inne wydarzenia z tego cyklu: