Artystyczna Podróż Hestii
Otwarcie wystawy prac finalistów 17. edycji konkursu

• Artystyczna Podróż Hestii

Poglądy, doświadczenia i postawy współczesnej młodej generacji to główny kontekst finałowej prezentacji tegorocznej edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

Wernisaż wystawy, na której zobaczymy prace 25 młodych twórców, odbędzie się 25 czerwca, w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Na otwartym dla szerokiej publiczności wydarzeniu poznamy też laureatów konkursu.

Konkurs Artystyczna Podróż Hestii, będąc naturalną częścią polskiego rynku sztuki, corocznie daje młodym twórcom przestrzeń do zaistnienia w jego szerokim obiegu. W ten sposób już 25 czerwca br. o godz. 19.00 - na wernisażu wystawy finałowej w Muzeum nad Wisłą (filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie) - zobaczymy 25 propozycji, które są artystycznym komentarzem młodych na temat współczesności. Wydarzeniu towarzyszyć będzie uroczyste ogłoszenie nazwisk laureatów.

Autorami prezentowanych prac są studenci IV i V roku kierunków artystycznych prowadzonych na wszystkich polskich uczelniach, którzy przyjęli zaproszenie do wejścia w pole sztuki a swoją postawą twórczą zyskali uznanie jury konkursowego.

Finaliści 17. edycji konkursu APH (w kolejności alfabetycznej):
Bruno Althamer, Adelina Cimochowicz, Jakub Danilewicz, Przemysław Garczyński, Zuzanna Grochowska, Barbara Gryka, Marcin Janusz, Katarzyna Kalinowska, Hanna Kaszewska, Klaudia Krynicka, Zuzanna Kryńska, Joanna Kunert, Zuzanna Malinowska, Karolina Mądrzecka, Renata Motyka, Jan Możdżyński, Laura Ociepa, Maryna Sakowska, Mateusz Sarzyński, Jana Shostak, Joanna Tochman, Olga Tuz, Natalia Zalewska, Paulina Żmuda, Konrad Żukowski.

Piotr M.Śliwicki - przewodniczący jury, prezes Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia  SA

Nathalie Anglès - kuratorka i krytyczka sztuki, dyrektor Residency Unlimited w Nowym Jorku

Sebastian Cichocki - kurator, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Jarosław Fliciński - artysta

Magdalena Kąkolewska - prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii

dr Josep Santacreu - prezes hiszpańskiej Grupy DKV Seguros, od 2008 roku partner projektu Artystyczna Podróż Hestii

Paweł Sosnowski - krytyk, kurator, Fundacja i Galeria Propaganda

Michał Suchora - kurator, Galeria BWA Warszawa

Bogna Świątkowska - prezes Fundacji Bęc Zmiana

Agnieszka Tarasiuk - kuratorka, dyrektor Muzeum RzeĨby im. X. Dunikowskiego - oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.