Artystyczna Podróż Hestii
Otwarcie wystawy prac finalistów 16. edycji konkursu

• Artystyczna Podróż Hestii

Finał 15. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii, 2016, fot. Bartosz Stawiarski

Podczas wernisażu wystawy w Muzeum nad Wisłą zostaną pokazane prace finalistów oraz ogłoszone nazwiska laureatów 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

Tegoroczny laureat nagrody głównej otrzyma możliwość odbycia podróży artystycznej do światowej stolicy sztuki nowoczesnej – Nowego Jorku. Laureat drugiej nagrody spędzi inspirujący miesiąc w Hiszpanii i uczestniczyć będzie w zajęciach na uczelni w Walencji. Program pobytu laureatów w obu miastach wypełnia praca twórcza, zwiedzanie galerii i muzeów oraz spotkania z artystami. Laureaci konkursu otrzymują możliwość wystaw porezydencyjnych w stołecznych galeriach, a prace wybranych finalistów cyklicznie pokazywane będą w warszawskim Pawilonie Sztuki ERGO Hestii.

Oprócz nagród związanych z wyjazdami rezydencyjnymi, co roku w konkursie przyznawana jest także nagroda specjalna, której fundatorem jest prezes Sopockiego Towarzystwa ERGO Hestia Piotr M. Śliwicki. To zlecenie na autorską interpretację raportu rocznego firmy. I tak - przy okazji 16. wystawy finałowej - goście i zwiedzający Muzeum nad Wisłą będą mieli okazję zobaczyć pracę zeszłorocznej laureatki nagrody specjalnej, Hanny Dyrcz. Artystka zaprezentuje projekt, będący efektem wielomiesięcznych twórczych poszukiwań, spotkań i rozmów przeprowadzonych z pracownikami ERGO Hestii.

Szczegółowe informacje o zasadach i harmonogramie konkursu na stronie www.artystycznapodrozhestii.pl

Karolina Babińska, Jerzy Baranowski, Katarzyna Blajchert, Dorota Chodór, Aleksandra Cieślewicz, Kornelia Dzikowska, Józef Gałązka, Joanna Jamro-Nowińska, Natalia Janus-Malewska, Marcin Janusz, Kamila Kobierzyńska, Zuzanna Kojder, Mateusz Kokot, Marta Krześlak, Agnieszka Mastalerz, Horacy Muszyński, Gabriela Palicka, Wojciech Piotrowski, Maryna Sakowska, Katarzyna Szymkiewicz, Katarzyna Wąsowska, Marta Wódz, Barbara Wójcik, Wiktor Wolski, Weronika Wysocka, Paulina Żmuda