ArtNorblin a rewitalizacja Woli
WARSZAWA W BUDOWIE 4

• ArtNorblin a rewitalizacja Woli

Wizualizacja ArtNorblin

Debata z udziałem władz dzielnicy, inwestorów, architektów, historyków sztuki i publiczności. Poprzemysłowa Wola niczym soczewka skupia od lat wielkomiejskie procesy zachodzące w Warszawie i spektakularnie je wyostrza. Niedawne otwarcie „najwęższego domu świata” pisarza Etgara Kereta stało się wielkim sukcesem promocyjnym dzielnicy. Wcześniej konflikt pomiędzy wspólnotą mieszkaniową a klubokawiarnią Chłodna 25 położył kres jednemu z najbardziej aktywnych ośrodków życia kulturalnego w Warszawie. Jeszcze w latach 90. to właśnie na Woli powstał zalążek warszawskiego „city”, tu wyrósł najwyższy stołeczny biurowiec Warsaw Trade Tower, w księżycowym krajobrazie rozbiórek powstał luksusowy Hilton, a artyści w ramach kilku edycji festiwalu WolaArt próbowali uruchomić kreatywny potencjał tej części miasta. To tu stworzono pierwsze z nowych muzeów Warszawy - Muzeum Powstania - odwiedzane przez setki tysięcy osób rocznie.

Czy oczekiwana od lat, a mająca niebawem się rozpocząć inwestycja ArtNorblin w zabytkowych zakładach przemysłowych Norblina da impuls rewitalizacyjny całej dzielnicy? Jak planować rozwój dzielnicy, dbając o jej poprzemysłowe dziedzictwo?

Program wystąpień:

1. Program miejski rewitalizacji oraz rozwoju poprzemysłowych kwartałów w dzielnicy Wola – Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy Wola
2. Prezentacja architektoniczna ArtNorblin – PRC architekci
3. Prezentacja koncepcji i programu inwestycji ArtNorblin – Kinga Nowakowska (Capital Park)
4. Podsumowanie: „Jak rewitalizować Wolę?” – Michał Krasucki (Prezes Oddziału Warszawskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami)
5. Debata z udziałem publiczności

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

14:00 Dla dzieci Wielki formatWARSZAWA W BUDOWIE 4 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
12:00 Warsztaty Śledzeni przez reklamęWARSZAWA W BUDOWIE 4 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
12:00 Dla dzieci Kosmiczne okularyWARSZAWA W BUDOWIE 4 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia