Arsen 100

• Arsen 100

Przystanek Warszawa Stadion, Arseniusz Romanowicz, Piotr Szymaniak, obiekt oddany do uĹźytku w 1958 r.

Klubokawiarnia Warszawa Powiśle wraz z rodziną Arseniusza Romanowicza serdecznie zaprasza na spotkanie w dniu jego setnych urodzin.

Będzie to okazja do wspomnień o architekcie, który wraz z Piotrem Szymaniakiem był autorem stacji i przystanków przy warszawskiej linii średnicowej, w tym dolnego pawilonu kasowego przy ulicy Kruczkowskiego, w którym obecnie mieści się Klubokawiarnia Warszawa Powiśle.

Tytuł spotkania pochodzi od zdrobnienia jakim zwracali się do Romanowicza przyjaciele. Pokażemy fotografie z albumów udostępnionych przez rodzinę architekta. Głos zabiorą współpracownicy Arseniusza Romanowicza. W programie niespodzianki. Spotkanie zapowiada „Wystawę średnicową” - ekspozycję o architekturze warszawskiej średnicowej linii kolejowej, która odbędzie się w październiku 2010 na przystanku Warszawa Powiśle – w ramach organizowanego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie festiwalu Warszawa w Budowie.