Angry Birds
Wydarzenia towarzyszące

• Angry Birds

Alina Gutkina, „Pierścienie gimnastyczne”, 2012

Wystawie „Angry Birds” towarzyszy program skierowany zarówno do widzów dorosłych, jak i dzieci i młodzieży, mający na celu przybliżenie kontekstu wystawy, jej tła społecznego i możliwych interpretacji.

Konferencja prasowa z udziałem artystów biorących udział w wystawie i kuratorów odbędzie się 15 marca, o godz. 11.00. Zachęcamy do udziału w niej nauczycieli, którzy są zainteresowani wykorzystaniem wystawy jako lekcji muzealnej.

Oprowadzania kuratorskie odbywają się w każdą niedzielę podczas trwania wystawy, o godz. 12.00 (18 marca oprowadzać będzie dyrektorka Muzeum Joanna Mytkowska).

Muzeum zaprasza na cztery spotkania z gośćmi z zagranicy oraz specjalistami z Polski (socjolodzy, reporterzy, dokumentaliści) - wspólnie postarają się nakreślić polityczne i społeczne tło dla wystawy. W dniu 16 marca , o godz. 18.00 artyści biorący udział w wystawie rozmawiać będą z Ilją Budrajtskisem. W kwietniu z Aleksandrem Iwanowem będzie rozmawiała Krystyna Kurczab-Redlich a Katarzyna Kwiatkowska z Jackiem Hugo-Baderem, natomiast w maju wykład wygłosi Boris Buden (dokładne daty tych trzech wydarzeń zostaną ogłoszone wkrótce).

Muzeum proponuje oprowadzania oraz lekcje muzealne dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, także prowadzone w języku rosyjskim oraz angielskim. Nauczycieli i zorganizowane grupy w wieku szkolnym zainteresowane programem edukacyjnym Muzeum prosi o kontakt: info@artmuseum.pl. Spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli związane z wystawą „Angry Birds” odbędzie się 20 marca, o godz. 10.00 oraz 16.30.

Dla dzieci w wieku 3-8 lat odbędą się warsztaty „Małe demokracje”, prowadzone przez Fundację Mama (31 marca) oraz „Oburzone ptaki: demonstracja!” - zajęcia plastyczne i „manewry miejskie” dla dzieci młodzieży w wieku 8 - 14 lat, według scenariusza artystki Darii Giwer (14 i 15 kwietnia).

Dla najmłodszych widzów, Muzeum przygotowało również kolorowankę do wystawy.

Kolorowanka do pobrania w pliku PDF (0,5MB).