Analiza urbanistyczna centrum
Spacer varsavianistyczny

• Analiza urbanistyczna centrum

Spacer ma celu przybliżenie uczestnikom uwarunkowań urbanistycznych, które determinują możliwości zagospodarowania centrum Warszawy.

Będzie on analizą możliwości i ograniczeń wynikających z lokalizacji, zapisów formalnych i przestrzennych aspektów otoczenia Pałacu Kultury, a także opowieścią o skali, dostępności i funkcji miejskich placów. Forum Rozwoju Warszawy zabrało głos w dyskusji o zagospodarowaniu placu Defilad przygotowując własną wizję tej kluczowej dla miasta przestrzeni publicznej. Spotkanie będzie także okazją do rozmowy o projekcie, który stanowić może inspirację dla przyszłych, wyłonionych w drodze konkursu projektantów placu.

Patryk Zaremba

członek zarządu stowarzyszenia Forum Rozwoju Warszawy, przewodniczący Komisji Dialogu Społecznego przy Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m. st. Warszawy. Współautor i koordynator projektu FRW „Aleja Marszałkowska” – idei stworzenia wieloaspektowej strategii rozwoju ulicy Marszałkowskiej, celem podniesienia jej rangi i uczynienia główną ulicą handlową miasta oraz projektu nowego placu Defilad stworzonego wspólnie z pracownią 22 Architekci. Organizator warsztatów „Partycypacja społeczna w planowaniu przestrzennym Warszawy” w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Współautor broszury informacyjnej dla mieszkańców „Jak powstaje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w Warszawie”. Członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w kadencji 2016 - 2019.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

12:00 Warsztaty Na tropie planów placu CentralnegoRodzinna gra terenowa Stanowisko Plac
plac Defilad, Warszawa
16:00 Spacer Plac niezaistniały. Niezrealizowane wizje zagospodarowania placu Defilad 1952–2017Spacer varsavianistyczny plac Defilad
plac Defilad 1, Warszawa
18:00 Spacer Otoczenie Pałacu Kultury: ściana wschodnia - interpretacje centrum w XX wiekuSpacer varsavianistyczny plac Defilad
18:00 Film Last Exit AlexanderplatzProjekcja filmowa Kino Muzeum Warszawy
rynek Starego Miasta 28-42, Warszawa
18:00 Spacer Otoczenie Pałacu Kultury: ściana południowa - miasto epoki przemysłowejSpacer varsavianistyczny plac Defilad
plac Defilad 1, Warszawa
14:00 W przestrzeni publicznej Instrukcja obsługi placuAkcja animacyjno-performatywna plac Defilad
13:00 Otwarcie Otwarcie wystawy „Plac Defilad: krok do przodu” Galeria Studio