Akademia Aktorów Zmian Miejskich
Z Fundacją im. Roberta Boscha

• Akademia Aktorów Zmian Miejskich

Rikrit Tiravanija, "Domek herbaciany", Park Rzeźby na Bródnie, fot. B. Stawiarski

W ostatni piątek lutego w Muzeum odbędą się warsztaty Akademii Aktorów Zmian Miejskich, organizowanych w Warszawie i Lublinie przez Fundację im. Roberta Boscha we współpracy ze Stowarzyszeniem MitOst.

W programie biorą udział uczestnicy z dziesięciu miast europejskich: Aten, Aveiro, Barcelony, Bratysławy, Berlina, Kowna, Lublina, Mariboru, Zagrzebia i Zugdidi.

Program Akademii Aktorów Zmian Miejskich ma na celu umożliwienie zrównoważonego i partycypacyjnego rozwoju społeczności miejskich dzięki akcjom i aktywnościom kulturalnym. Uczestnicy projektu, którzy na co dzień pracują w administracji publicznej, prywatnych przedsiębiorstwach oraz są zaangażowani w działania kulturalne i społeczne, otrzymują szansę na wzmocnienie kompetencji i zdobycie doświadczenia we współpracy międzysektorowej. W ramach projektu prowadzone są lokalne działania, doradztwo procesowe i międzynarodowe wymiany.

Sesja organizowana w Polsce będzie czwartym spotkaniem blisko czterdziestoosobowej  grupy Aktorów Zmian, którzy prowadzą równolegle dziesięć projektów w miastach, z których pochodzą. Szereg spotkań i szkoleń będzie dotyczyć głównie ekonomii społecznej oraz zmian w funkcjonowaniu przestrzeni publicznych krajów zza dawnej żelaznej kurtyny w okresie transformacji. Uczestnicy projektu będą mogli również poznać i przyjrzeć się z bliska działaniom, które realizowane są w ramach Parku Rzeźby na Bródnie prowadzonego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Urzędu Dzielnicy Targówek oraz projektu „Lokatorzy. Narracje wokół spółdzielczych utopii” Stowarzyszenia Praktyków Kultury i Fundacji Teren Otwarty realizowanego w przestrzeni osiedla im. Juliusza Słowackiego w Lublinie.

Więcej na stronie www.actors-of-urban-change.eu. oraz na fanpage'u na Facebooku: www.facebook.com/actorsofurbanchange.