Agata Słowak i Monika Misztal oprowadzają po wystawie
„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”

  • Agata Słowak i Monika Misztal oprowadzają po wystawie
    Agata Słowak, "Miłość", 2019. Dzięki uprzejmości artystki

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na gościnne oprowadzanie po wystawie „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”.

W sobotę, 27 lipca 2019 o godz. 16:00, o swoich pracach prezentowanych na wystawie opowiedzą artystki, Agata Słowak i Monika Misztal.

Agata Słowak

artystka sztuk wizualnych. Jest autorką obrazów olejnych, obiektów przestrzennych i tkanin. Obecnie kończy studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Członkini Komisji do spraw równouprawnienia i przeciwdziałania dyskryminacji z ramienia Wydziału Malarstwa w ramach działania Samorządu Studentów warszawskiej ASP. W swoich pracach porusza wątki autobiograficzne, zagadnienia z dziedziny antropologii kultury, feminizmu.

Monika Misztal

ukończyła Wydział Malarstwa krakowskiej ASP. Maluje obrazy olejne, które są emanacją cielesnej, zmysłowej energii, ale i abiektu. Artystka posługuje się intensywną paletą barw. Tworzy gęste, niekiedy surowe i agresywne kompozycje pełne zaskakujących faktur. Prace malarki często pogrupowane są w cykle, w których testuje ona zarówno figuratywne, jak i abstrakcyjne granice reprezentacji stanów takich jak „głód”, „wstyd”, „wstręt”.

Zobacz także: