90. urodziny Tadeusza Rolke

• 90. urodziny Tadeusza Rolke

Fot. Tadeusz Rolke, Warszawa 1966/7 © Agencja Gazeta

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do swojej siedziby nad Wisłą na spotkanie honorujące jubileusz 90-lecia Tadeusza Rolke.

Rozmowę z Tadeuszem Rolke poprowadzi Robert Jarosz. W trakcie spotkania pokażemy (auto)portrety fotografa oraz wspólnie zjemy urodzinowy tort.

Do wspólnego świętowania zapraszamy razem z Domem Spotkań z Historią przy ul. Karowej, gdzie również tego dnia można zwiedzić wystawę Tadeusza Rolke „Fotografie warszawskie” oraz obejrzeć o godz.18.00 filmowy portret jubilata na pokazie filmu Piotra Stasika „Dziennik z podróży”.

Tadeusz Rolke jest wybitnym twórcą polskiej fotografii i współczesnej kultury, od 1956 roku autorem ikonicznych zapisów polskiej i światowej sztuki oraz przyjacielem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie od początku naszego istnienia. W 2015 roku Muzeum udostępniło na stronie internetowej Archiwów Artystek i Artystów znaczną część artystycznego dorobku artysty.