7. Berlin Biennale
Solidarity Actions

• 7. Berlin Biennale

7. Biennale Sztuki Współczesnej w Berlinie

Spotkanie dotyczące projektów partnerskich (tzw. solidarity actions) w ramach 7. Biennale Sztuki Współczesnej w Berlinie. Na zaproszenie kuratora biennale, Artura Żmijewskiego, powstały wystawy, seminaria, akcje w przestrzeni publicznej etc., będące refleksją na temat „realnego skutku” jaki odnieść może sztuka. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, przygotowuje wystawę i projekt badawczo-edukacyjny „Nowa Sztuka Narodowa. Realizm narodowo-patriotyczny w Polsce XXI wieku”, której otwarcie nastąpi 2 czerwca 2012.

W spotkaniu w KW wezmą udział przedstawiciele następujących instytucji: Hartware MedienKunstVerein (HMKV), Dortmund; Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie; CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, Istituto Svizzero di Roma, Kalmar konstmuseum, Kalmar oraz steirischer herbst, Graz.