Paweł Althamer, Goshka Macuga: Weneckie Biennale na Bródnie
Katalog towarzyszy jubileuszowej edycji Parku Rzeźby na Bródnie.
Dziesiąta odsłona Parku Rzeźby miała formę biennale: przez dziewięć dni, od 23 czerwca do 1 lipca 2018 roku, całe osiedle Bródno stało się wystawą sztuki. Zamiast gotowego, materialnego dzieła widzowie otrzymali konceptualny „model do składania”, ekspozycję, której mapa pokrywa się z terytorium.
W katalogu znalazło się blisko dziewięćdziesiąt opisów miejsc, literackich, często bardzo osobistych wypowiedzi eseistki Olgi Byrskiej i głównego kuratora Muzeum, Sebastiana Cichockiego. Opisom towarzyszą często cytaty z mieszkańców dzielnicy (niespodziewanych autorów i kuratorów wybranych przez Goshkę Macugę i Pawła Althamera lokalizacji) zebrane przez Anielę Trojanowską. Całość dopełniają autorskie zdjęcia Wojciecha Radwańskiego. Nowoczesną i minimalistyczną szatę graficzną publikacji opracowała Ola Jasionowska.
Weneckie Biennale na Bródnie tak, jak Park Rzeźby na Bródnie, jest czynne przez cały rok, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Katalog Biennale jest więc rodzajem spacerownika po tej wyjątkowej wystawie-osiedlu.
Do katalogu dołączona jest mapa.