Halo, tu Ziemia!
Dział robienia rzeczy

„Halo, tu Ziemia” to dział robienia rzeczy, a zarazem dziecięca część gazety „Wiek półcienia”.

Gazeta towarzyszy wystawie „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W dziale robienia rzeczy będziemy odkrywać świat wspólnie z kamieniem, który jest mądry i stary, bo ma prawie tyle lat, co Ziemia. Czego dowiemy się od kamienia?

„Wiele osób wolałoby, żebym siedział cichutko gdzieś na pustyni, bo boją się, że jeśli zaczniemy troszczyć się o środowisko naprawdę, to oni stracą swoje pieniądze, na przykład dlatego, że upadną ich firmy. A przecież nawet za największe pieniądze świata nie da się kupić nowej planety!”

Publikacja dostępna jest w formacie PDF:

Halo tu Ziemia!