Sztuka w ruchu
Publikacja towarzysząca wystawie „Daniel Rycharski. Strachy”

Co by było, gdyby sztuka mogła sama o sobie decydować? Czy na pewno chciałaby być w Muzeum? Gdyby wszystkie dzieła mogły chodzić swobodnie jak ludzie, wędrować po świecie albo mieszkać sobie gdzieś jakiś czas a potem znów ruszać w drogę. Może sztuka byłaby stale w podróży?

Publikacja „Sztuka w ruchu” jest próbą namysłu nad sztuką, która pojawia się w różnych miejscach i kontekstach społecznych. Jej znaczenia zmieniają się w zależności od tego, gdzie się znajduje i kto na nią patrzy. To propozycja dla najmłodszych gości Muzeum, polegająca na wykonania na wystawie kilku ćwiczeń z wyobraźni, które pozwolą pomyśleć o dziele sztuki inaczej niż jak o materialnym obiekcie przypisanym na stałe do muzealnej sali.

POBIERZ PDF
Sztuka w ruchu