Mapa - pomocniczka

Jesteś w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na wystawie pod tytułem „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”.

Wystawa składa się z prac artystycznych powstałych przez ostatnie pięćdziesiąt lat. Można w nich zobaczyć przemiany zachodzące na kuli ziemskiej.

Globalne ocieplenie to temat, który dotyczy wszystkich, także osób zajmujących się sztuką. W pracach artystek i artystów szukamy odpowiedzi na pytanie, co możemy zrobić dla przyszłości? Czy można zarządzać zjawiskami, których nie da się cofnąć? Jak okazywać sobie wzajemnie solidarność i empatię? Jak być razem w obliczu kryzysu?

Mapa powstała po to, żeby ułatwić poruszanie się w przestrzeni wystawy. Z nią łatwiej odczytasz znaczenia prac artystycznych. Na mapie nie ma opisu wszystkich rzeczy. Są za to propozycje pytań, które ułatwią samodzielny odbiór dzieł sztuki.

Prace nie są rozmieszczone według daty powstania. W oznaczonych obszarach znajdziesz dzieła, które poruszają podobny temat. Informujemy o długości prac filmowych, aby łatwiej było zaplanować oglądanie i czas zwiedzania.

Chodźmy na wystawę!

Publikacja dostępna jest w formacie PDF:

Mapa - pomocniczka