Feminizm w pandemicznym świecie – ku nowej polityce klasowej
Najnowszy esej Cinzii Arruzzy

• Feminizm w pandemicznym świecie – ku nowej polityce klasowej

Zapraszamy do lektury najnowszego eseju Cinzii Arruzzy, który został napisany specjalnie do wydanej przez L'Internationale e-publikacji „Class and Redistribution”. Tekst przełożyła Anna Dzierzgowska.

Trzecia z publikacji L'Internationale, "Class and Redistribution", stawia w centrum dwa kontrowersyjne pojęcia ekonomiczne: klasę i redystrybucję. Esej „Feminizm w pandemicznym świecie – ku nowej polityce klasowej” jest głosem w sprawie sytuacji kobiet w pandemicznym świecie oraz historii walki o prawa kobiet. Jego autorką jest profesorka The The New School for Social Research oraz współautorka legendarnej już pozycji „Feminism for the 99%: A Manifesto”, Cinzia Arruzza. Przełożony przez Annę Dzierzgowską esej dostępny jest poniżej:

Cinzia Arruzza | Feminizm w pandemicznym świecie – ku nowej polityce klasowej

Fotografia: Rafał Milach, Archiwum Protestów Publicznych [seria], 2018, Warszawa, 08.03.2017, Protest przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, 2017/2018. Zdjęcie z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie