Chcemy całego życia
Opowieść dla dzieci o (nie)obecności kobiet w historii

Często gdy myślimy o wielkiej historii, przywołujemy słynne bitwy i wojny. Widzimy dzielnych żołnierzy, odważnych i mądrych generałów, wielkich przywódców, którzy zmieniali losy naszego państwa. Zdarzało się, że ci ludzie poświęcali własne życie dla walki o swój kraj! Nikt nie ma wątpliwości, że to wielcy bohaterowie. Kiedy jednak weźmiemy do ręki szkolny podręcznik do historii, zastanawia nas jedna rzecz… DLACZEGO NIE MA W NIM PRAWIE W OGÓLE KOBIET? CZY KOBIETY W PRZESZŁOŚCI NIE ROBIŁY NIC WAŻNEGO?

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci odwiedzające wystawę „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy” do wspólnego zastanowienia się nad tym, gdzie chowały się bohaterki w przeszłości i czy walka o prawo do „całego życia” dla wszystkich jest już za nami.

Publikacja jest bezpłatna. Można ją otrzymać w recepcji Muzeum nad Wisłą w trakcie trwania wystawy „Niepodległe”, czyli do 3 lutego 2019 r.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
18:30 Spotkanie Płeć strajkurozmowa MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą