Najmłodsi w Muzeum - propozycje zwiedzania dla dzieci

• Najmłodsi w Muzeum - propozycje zwiedzania dla dzieci

Zachęcamy do indywidualnego odwiedzania Muzeum z dziećmi. Dział edukacji Muzeum poleca opracowane przez siebie materiały pomagające najmłodszym odbiorcom zrozumieć sztukę nowoczesną.

Przewodnik po kolekcji (cz. II) oraz mapkę gry „Stworki i potworki z Nowosztukonii” można za darmo pobrać w Muzeum i wykorzystać w czasie zwiedzania. Materiały przeznaczone są zarówno dla grupy wiekowej 3-6 lat, której w aktywnym zwiedzaniu pomagają opiekunowie oraz dla grupy w wieku 6-10 lat, która czyta samodzielnie.

Druga część muzealnego przewodnika dla dzieci zawiera opisy kilkunastu wybranych prac z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej, zabawne zadania i zagadki oraz ciekawostki dotyczące działalności instytucji. W niedalekiej przyszłości: przewodnik dla dzieci w formacie PDF można ściągnąć tutaj albo pobrać w wersji papierowej na miejscu.

Gra „Stworki i potworki z Nowosztukonii” przewidziana jest na około pół godziny. Zabawa, która polega na odnajdywaniu poszczególnych dzieł sztuki w przestrzeni Muzeum, pozwala zinterpretować prezentowane prace w sposób przystępny na dzieci. Gra \"Stworki i potworki z Nowosztukonii\" w formacie PDF także do pobrania online lub do odebrania w Muzeum.