ZŁOTE LWY 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
dla filmu „WSZYSTKIE NASZE STRACHY”

• ZŁOTE LWY 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

fot. Mateusz Ochocki

Z wielką radością informujemy, że WIELKĄ NAGRODĘ „ZŁOTE LWY”46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dla najlepszego filmu „Wszystkie nasze strachy”, opowiadającego o życiu i twórczości Daniela Rycharskiego, otrzymali: reżyserzy Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt oraz producenci Kuba Kosma i Katarzyna Sarnowska.

Film został również nagrodzony w katagorii najlepsze zdjęcia, statuetkę odebrał Łukasz Gutt. Ponadto „Wszystkie nasze starchy” nagrodzono Nagrodą Dziennikarzy, Nagrodą Jury Młodych dla najlepszego filmu w Konkursie Głównym w czasie Młodej Gali FPFF oraz Nagrodą Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych („Don Kichot”).

„Wszystkie nasze strachy” oparte są na wydarzeniach z życia Daniela Rycharskiego. To przejmująca historia wychowanego na wsi artysty i aktywisty działającego na styku różnorodnych światów społecznych: prowincji, kultury queer i wspólnoty wiary. Pierwszą indywidualną wystawę Daniela Rycharskiego publiczność mogła oglądać w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w 2019 roku (15.02 - 22.04.2019 Muzuem nad Wisłą, 3-7.07.2019 Open'er Festival).

Więcej o wystawie Daniela Rycharskiego na stronie rycharski.artmuseum.pl.