Wstęp na wystawy: 5 zł

• Wstęp na wystawy: 5 zł
    Ilustracja: Piotr Chuchla

Od lutego 2019 roku wstęp na wystawy w Muzeum nad Wisłą kosztuje 5 zł. Równocześnie wprowadzone zostały bilety grupowe i rodzinne, a także lista osób uprawnionych do wstępu bezpłatnego.

Na wydarzenia towarzyszące wystawom organizowane przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zarówno w Muzeum nad Wisłą, jak i w Muzeum na Pańskiej wstęp możliwy w cenie biletu.

Cena biletu wstępu na wystawę:

• Normalny - 5 zł
  • Ulgowy - 2 zł
  • Grupowy - 2 zł za osobę (powyżej 8 osób)
  • Rodzinny - 10 pln za 3 osoby (w tym maksymalnie dwie dorosłe osoby z dziećmi lub młodzieżą szkolną do lat 18, a także posiadacze Karty Dużej Rodziny - bilet rodzinny dla całej rodziny tj. rodzice plus dzieci).

Wstęp ulgowy na wystawy (po okazaniu dokumentu potwierdzającego uprawnienia) przysługuje:

• osobom wymienionym w art. 10 ust. 3a ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz. U. z 2019 r. poz.917)
  • zorganizowanym grupom studentów;
  • grupom wymagającym wsparcia w zakresie dostępu do prowadzonej przez Muzeum działalności, wskazanym na stronie internetowej Muzeum;
  • członkom Stowarzyszenia Historyków Sztuki;
  • członkom organizacji AICA, IKT, CIMAM;
  • członkom Towarzystwa Przyjaciół Muzeum, Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki w Łodzi;
  • pracownikom państwowych galerii sztuki;
  • dziennikarzom;
  • posiadaczom Karty Dużej Rodziny;
  • zorganizowanym grupom osób z niepełnosprawnościami, korzystającym z oferty
  • edukacyjnej Muzeum, oraz ich opiekunom.
  • grupom szkolnym i innym zorganizowanym grupom małoletnich, korzystającym z oferty edukacyjnej Muzeum, oraz ich opiekunom.

Wstęp bezpłatny na wystawy (po okazaniu dokumentu potwierdzającego uprawnienia) przysługuje:

• osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”;
  • pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów;
  • członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS);
  • posiadaczom Karty Polaka, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz. U. z 2017 r. poz. 1459 i 2282);
  • dzieciom do lat 7.