Wdechy 2020
Dwie nagrody dla Muzeum

• Wdechy 2020

Z wielką radością informujemy, że Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie otrzymało dwie nagrody w tegorocznej edycji warszawskich nagród kulturalnych przyznawanych przez „Co Jest Grane 24”.

Człowieka, miejsce i wydarzenie 2019 roku wybrali dziennikarki i dziennikarze, a na swoich faworytów głosowali również czytelniczki i czytelnicy.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zostało Miejscem Roku – za to, że „idzie na czołowe zderzenie z rzeczywistością, mierzy się z tematyką trudną, prowokuje do myślenia, oddziałuje na emocje”, za ambitne i ważne wystawy, które prezentowaliśmy w 2019 roku w Pawilonie nad Wisłą.

Wdecha w kategorii Wydarzenie Roku została przyznana wystawie „Daniel Rycharski. Strachy”, której kuratorem był Szymon Maliborski.

– Kiedy wprowadzimy się na Plac Defilad w 2023 roku, mam nadzieję, że zdobędziemy Wdechy we wszystkich trzech kategoriach – powiedział kurator Muzeum, Sebastian Cichocki, podczas gali wręczenia nagród.