Tydzień Dziecka
28 maja - 5 czerwca

• Tydzień Dziecka

Tydzień Dziecka to wspólna inicjatywa warszawskich publicznych instytucji kultury powołana z okazji Dnia Dziecka. Od 28 maja do 5 czerwca w 13 instytucjach odbędą się m. in. koncerty, warsztaty, wycieczki, spektakle teatralne.

Dzięki wspólnej mapie wydarzeń publiczność ma łatwy dostęp do informacji, nie musi się martwić o konieczność poszukiwania i wyboru odpowiedniej propozycji dopasowanej specjalnie do potrzeb dzieci, młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i opiekunów.

Tydzień Dziecka organizowany jest przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy. Wydarzenie jest wzorem kooperacji kulturalnej – sprzyja ułatwieniu dostępu do kultury i tworzeniu komplementarnej oferty kulturalnej dla warszawiaków oraz turystów odwiedzających stolicę.

W wydarzeniu biorą udział:
Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Warszawy, Orkiestra Sinfonia Varsovia, PROM Kultury Saska Kępa, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Teatr Syrena, TR Warszawa, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki

W ramach „Tygodnia Dziecka” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty dla dzieci „Zostań kolekcjonerem sztuki!” oraz wycieczkę rodzinną do domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie.

Program wszystkich wydarzeń wraz z ich szczegółowymi opisami można znaleźć poniżej (w postaci plików PDF):

Pobierz Tydzień Dziecka - program wydarzeń
Pobierz Tydzień Dziecka - opisy wydarzeń