Ruszają stacjonarne wydarzenia
w Muzeum nad Wisłą

• Ruszają stacjonarne wydarzenia

fot. Kuba Mozolewski

Ruszają stacjonarne wydarzenia towarzyszące wystawie „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

W niedzielę, 12 lipca, rozpocznie się program stacjonarnych działań towarzyszących wystawie „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”. Wydarzenia organizowane będą w plenerze, przed Muzeum nad Wisłą, w ograniczonych liczebnie grupach. Działania uzupełniają trwający od kilku miesięcy program online.

Publiczność będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniach, które pozwolą jej lepiej poznać i pełniej doświadczyć prezentowanej aktualnie wystawy. Cykl stacjonarnych aktywności w ramach programu publicznego rozpoczną:

Niedzielne dyżury rodzinne

W kolejne niedziele lipca, w godzinach 12.00 – 14.00, doświadczony zespół edukatorów zaproponuje i doradzi, co można robić z dziećmi na wystawie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim: spotkania rozpoczynają się na tarasie przed Muzeum nad Wisłą, uczestnicy realizują zadania i instrukcje samodzielnie. Materiały udostępnione przez Muzeum zostaną uprzednio zdezynfekowane. Najbardziej ostrożni mogą przynieść własne przybory. Na najbliższe zajęcia potrzebne będą kredki lub flamastry, kreda, karteczki Post-it, kartki A4, podkładki (na przykład kartonowa teczka), kartki z bloku milimetrowego.

W niedzielę 12 lipca zastanowimy się nad tym, co kamień wie o Ziemi? Na uczestników czekać będzie Katarzyna Witt, autorka publikacji dla dzieci, towarzyszącej wystawie „Wiek Półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”. Kolejne terminy spotkań to 19 (dyżur integracyjny) i 26 lipca.

Na niedzielne dyżury rodzinne obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie artmuseum.pl w zakładce wydarzenia.

Autorskie wprowadzenia do wystawy

Krótki wstęp wprowadzający w tematy poruszane na wystawie. Uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami, którymi zajmują się zarówno sztuka, jak i nauka, a także historiami, które kryją się za prezentowanymi na wystawie pracami.

We wtorki, soboty i niedziele na publiczność czekać będą edukatorzy, w czwartki – kuratorzy. W soboty wprowadzenia odbywać się będą w języku angielskim.

Godziny wprowadzeń: wtorek (17.00, 17.30, 18.00), czwartek (16.00, 16.30, 17.00), sobota (14.00, 14.30, 15.00), niedziela (14.00, 14.30, 15.00).

Na wprowadzenia obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie artmuseum.pl w zakładce wydarzenia.

PRAKTYCZNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

• Na wszystkie wydarzenia stacjonarne organizowane przez Muzeum obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie artmuseum.pl w zakładce wydarzenia.
  • W wydarzeniach organizowanych na świeżym powietrzu uczestniczyć może maksymalnie 15 osób.
  • Na wystawie jednocześnie przebywać może nie więcej niż 50 osób.
  • Zwiedzających i uczestników wydarzeń obowiązuje zasada bezpiecznej odległości, która wynosi 2 metry (zasada nie dotyczy opiekunów dzieci do 13 roku życia i osób z niepełnosprawnościami wymagających wsparcia asystenta).
  • Wszystkie aktywności prowadzone będą przed budynkiem Muzeum.
  • Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wydarzenia w wypadku załamania pogody, o czym poinformują zapisanych uczestników drogą SMS-ową.

Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania Muzeum oraz aktualnych wytycznych sanitarnych zamieszczane są na stronie internetowej Muzeum.

Dnia 2 lipca 2020 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie powołało Pełnomocniczkę ds. Bezpieczeństwa Epidemiologicznego, do której można kierować wszelkie uwagi czy pytania dotyczące zasad bezpiecznego zwiedzania i uczestnictwa w ofercie programowej Muzeum. Kontakt z Pełnomocniczką pod adresem: covid@artmuseum.pl.

CO / GDZIE / KIEDY

Pierwsze wydarzenia w ramach stacjonarnego Programu Publicznego:

• Niedzielne dyżury rodzinne (obowiązuje formularz zapisów)
  • Autorskie wprowadzenia do wystawy (obowiązuje formularz zapisów)

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – Muzeum nad Wisłą
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22
www.artmuseum.pl

Niedzielne dyżury rodzinne: 12, 19, 26 lipca, (12.00 – 14.00).
Autorskie wprowadzenia do wystawy: 14, 21, 28 lipca (17.00, 17.30, 18.00), 16, 23, 30 lipca (16.00, 16.30, 17.00), 18, 19, 25, 26 lipca (14.00, 14.30, 15.00).