Poznajmy się lepiej
7. edycja badania publiczności

• Poznajmy się lepiej

fot. Marta Ankiersztejn

Trzy warszawskie instytucje wystawiennicze – Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki zapraszają po raz siódmy do udziału w badaniu publiczności „Poznajmy się lepiej”.

Projekt dotyczy badania opinii widowni odwiedzającej wystawy. Osoby biorące w nim udział mogą podzielić się wrażeniami z wizyty, odnieść się do oglądanej ekspozycji, jej tematyki, sposobu podawania informacji czy poziomu zadowolenia z wizyty. Badanie realizowane jest stacjonarnie, w przestrzeniach wystaw, przy wsparciu pracownic i pracowników opieki publiczności. Płynące z badań wnioski pomagają instytucjom rozwijać się i wprowadzać zmiany, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom widzek i widzów.

Podziękowaniem za wzięcie udziału w badaniu jest zaproszenie, które wymienić można na darmowy bilet do dowolnej z trzech instytucji.

W tym roku po raz pierwszy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki decydują się na uruchomienie programu badawczego w trybie ciągłym, a nie – jak dotychczas – w ramach cyklicznych odsłon. Podyktowane jest to chęcią zyskania jak najlepszego obrazu oczekiwań publiczności oraz możliwości porównywania wrażeń ze wszystkich przygotowywanych wystaw.

„Poznajmy się lepiej” to długofalowy i międzyinstytucjonalny projekt badawczy. Od pierwszej edycji realizowany jest przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Zachętę – Narodową Galerię Sztuki we współpracy z Kolektywem Badawczym.