Poszukiwana, poszukiwany!
Zastępczyni / Zastępcy Kierownika Działu Publikacji

• Poszukiwana, poszukiwany!

Pracownia Henryka Stażewskiego i Edwarda Krasińskiego, fotografia z archiwum Eustachego Kossakowskiego, © Anka Ptaszkowska

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie poszukuje Zastępczyni / Zastępcy Kierownika Działu Publikacji.

Od kandydatów i kandydatek oczekujemy:

• wykształcenia humanistycznego
  • doświadczenia w branży wydawniczej, w tym minimum trzyletniego na stanowisku kierowniczym
  • znajomości otoczenia rynkowego oraz przepisów prawa autorskiego i prawa własności intelektualnej
  • umiejętności zarządzania zespołem, organizowania pracy własnej i innych
  • biegłej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie
  • zainteresowania kulturą współczesną
  • znajomość funkcjonalności programów graficznych

Podstawowe obowiązki:

• strategiczne planowanie rozwoju działu publikacji w kontekście rozwoju Muzeum
  • planowanie i koordynacja procesu wydawniczego – współtworzenie planu wydawniczego i harmonogramu, planowanie merytorycznej zawartości publikacji, opracowanie strategii produkcyjnej,
  • kontakt ze współpracownikami (redaktorami, korektorami, grafikami, składaczami, drukarniami zewnętrznymi, dystrybutorami i księgarzami)
  • kształtowanie działań marketingowych i promocyjnych (we współpracy z innymi działami MSN)
  • rozwijanie dystrybucji i skutecznej sprzedaży publikacji MSN
  • nadzór nad budżetem działu oraz pozyskiwanie dodatkowych środków (programy dotacyjne, sponsorzy)
  • sprzedaż i nabywanie praw autorskich i licencji
  • współpraca z partnerami projektów wydawniczych (m.in. koedycji) – podmiotami gospodarczymi, organizacjami i instytucjami w Polsce i za granicą

Co oferujemy?

• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę – pełen etat
  • możliwość skorzystania z zadaniowego systemu pracy
  • współpracę z dynamicznie rozwijającym się, twórczym i zaangażowanym zespołem

CV wraz z listem motywacyjnym prosimy przesyłać pod adres: rekrutacja@artmuseum.pl do dnia 27 lipca 2020r.

W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny: PUBL_ZKIER
Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi na podstawie przesłanych aplikacji kandydatkami/kandydatami. W kolejnych etapach rekrutacji zastrzegamy możliwość sprawdzenia oczekiwanych umiejętności metodą koszyka zadań z obszaru publikacji.

Dodatkowo prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości. Zgoda została wyrażona przeze mnie w trybie zapisów art. 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego RODO.”