Instytut dziecięcych aktywności
Program wolontariatu

• Instytut dziecięcych aktywności

Instytut Dziecięcych Aktywności to projekt zbierający dobre praktyki z zakresu współpracy instytucji kultury z jej najmłodszymi użytkownikami.

Do współtworzenia programu instytutu zapraszamy ochotników, którzy chcieliby poznawać, testować i wspólnie wypracowywać metody pracy z dziećmi w obszarze kultury.

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z kuratorami i edukatorami Muzeum, poznają działania Muzeum skierowane do najmłodszych użytkowników, a następnie włączą się w przygotowanie programu wspierając edukatorów Muzeum i prowadząc autorskie Działania otwarte dla dzieci.

Harmonogram:

1. Ochotników zapraszamy na szkolenia dotyczące bieżących wystaw, programu, misji i historii instytucji oraz na szkolenia dotyczące pracy warsztatowej z dziećmi w Muzeum.

2. Wolontariusze obserwują lekcje i spotkania prowadzone przez edukatorów i stopniowo włączają się w pomoc podczas zajęć.

3. Chętni przygotowują ćwiczenia, spotkania warsztatowe lub inne działania skierowane do dzieci i omawiają je z edukatorami, a następnie realizują.

Czas trwania współpracy: min. 3 miesiące
Częstotliwość spotkań: 1-2 razy w tygodniu
Zajęcia dla dzieci odbywają się w tygodniu do godziny 15.00 lub w weekendy (soboty 12:00 – 15:00 i wybrane niedziele 12:00 – 13:30)

Poszukujemy osób:

• powyżej 18 roku życia
  • zainteresowanych sztuką współczesną
  • energicznych i z inicjatywą
  • gotowych do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią
  • lubiących dzieci i chętnych do pracy z nimi

Co będzie Twoim zadaniem?

Zadaniem wolontariuszy będzie wsparcie edukatorów podczas Działań otwartych i lekcji w Muzeum oraz przygotowanie i zrealizowanie autorskich propozycji działań skierowanych do dzieci.

Rekrutacja:

W tym momencie nie prowadzimy rekrutacji do tej ścieżki wolontariatu. Zapraszamy wiosną 2018 roku.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przy kolejnej rekrutacji (wiosna 2018 r.) odbywać się będą za pomocą formularza rekrutacyjnego.

Kontakt:

W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką wolontariatu, Dominiką Jagiełło: dominika.jagiello@artmuseum.pl, tel: +48 22 596 40 10