Podsumowanie 6. aukcji charytatywnej
Refugees Welcome

• [Kolorowa grafika ze słowem \

projekt: Deal Desing Studio

Z radością informujemy, że dzięki hojności artystek oraz artystów i wszystkich kupujących podczas 6. aukcji Refugees Welcome zebraliśmy ponad 1 milion 130 tysięcy złotych. To rekordowa kwota. Bardzo dziękujemy!

Charytatywna aukcja Refugees Welcome odbyła się w niedzielę 15 maja 2022 roku w Muzeum nad Wisłą. Tegoroczna odsłona licytacji była wyjątkowa - 79 artystek i artystów z Polski oraz z zagranicy przekazało na aukcję 80 prac, a sama licytacja poprzedzona była wystawą przedaukcyjną  „Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców”, którą pierwszy raz prezentowaliśmy w Muzeum nad Wisłą, czyli głównej przestrzeni wystawienniczej MSN. Kuratorką wystawy była Magda Lipska.

Niedzielną licytację poprowadził Juliusz Windorbski, założyciel i prezes DESA Unicum, a dzięki hojności artystek i artystów oraz wszystkich osób kupujących do Fundacji Ocalenie trafi tego roku rekordowa kwota ponad 1 miliona 130 tysięcy złotych. Zebrane pieniądze zasilą dwa programy od lat skutecznie prowadzone przez Fundację Ocalenie: Refugees Welcome Polska i Centrum Pomocy Cudzoziemcom. Pierwszy z nich łączy uchodźców i uchodźczynie z osobami z Warszawy, które udostępniają im własne mieszkania; drugi pomaga w poszukiwaniu pracy, oferuje pomoc prawną i psychologiczną oraz kursy języka polskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wystawy oraz aukcji Refugees Welcome 2022!