Ostatnie dni wystawy „Robiąc użytek. Życie w epoce postartystycznej”

• Ostatnie dni wystawy \

Ilustracja: Krzysztof Pyda

Dobiega końca projekt „Robiąc użytek”, koncentrujący się na wzajemnym przenikaniu się sztuki i innych sfer życia oraz poszukiwaniu „współczynnika sztuki” z dala od oficjalnych instytucji sztuki.

Ostatnim dniom wystawy towarzyszy intensywny program, spięty hasłem „Kongresu Użytkologicznego”. Zespół kuratorski wystawy zaprasza na wykłady, spacery, warsztaty, panele dyskusyjne, mecz trójstronny.

23 kwietnia

Brian Holmes i Claire Pentecost z Chicago przedstawią założenia spacerologicznej urbanistyki, czyli swojego projektu Continental Drift oraz zaproszą uczestników do wspólnego spaceru po Warszawie, który odbędzie się 24 kwietnia.

27 kwietnia

Suhail Malik, profesor Uniwersytetu Goldsmiths w Londynie wygłosi wykład o napięciu pomiędzy formalnym i nieformalnym instytucjonalizmem, o mechanizmach powodujących, że sztuka służy wzmacnianiu elit.

28 kwietnia

artysta Neil Cummings, profesor Chelsea College of Art, poprowadzi całodniowe warsztaty futurologiczne dotyczące możliwych modeli muzeum 3.0 (obowiązują zapisy).

29 kwietnia

odbędzie się Konwent Użytkologiczny konkludujący program badawczy towarzyszący wystawie „Robiąc użytek”, w którym udział wezmą Stephen Wright („shadow curator” wystawy), Ivet Curlin (kuratorka z chorwackiego kolektywu WHW), Alistair Hudson (dyrektor Middlesbrough Institute of Modern Art), Marianne Zamecznik i Charlotte Bik Bandlien (Departament Użytkologii na Narodowej Akademii Sztuki w Oslo) oraz kuratorzy wystawy Sebastian Cichocki i Kuba Szreder.

30 kwietnia

na placu Defilad rozegrany zostanie mecz trójstronnej piłki nożnej, filozoficzno-sportowej rozgrywki inspirowanej logiką trójwartościową i polityczno-artystycznymi ideami sytuacjonistów.

1 maja

Ostatniego dnia wystawy odbędą się kuratorskie oprowadzania oraz spotkanie z Yael Bartaną, artystką, założycielką Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce.

Szczegółowe informacje o programie na stronie: http://makinguse.artmuseum.pl/tag/wydarzenia/