Oskar Hansen - Forma Otwarta
Konferencja prasowa

• Oskar Hansen - Forma Otwarta

25 czerwca w Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbędzie się konferencja prasowa o wystawie poświęconej Oskarowi Hansenowi w Museu d’Art Contemporani de Barcelona.

10 lipca 2014 roku w MACBA zostanie otwarta wystawa poświęcona twórczości Oskara Hansena, architekta, teoretyka i pedagoga związanego z warszawską Akademią Sztuk Pięknych. Wystawa, współorganizowana przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, jest zwieńczeniem projektu poświęconego twórczości Hansena prowadzonego wspólnie ze Szkołą Architektury w Bergen. Po MACBA wystawa zostanie zaprezentowana między innymi w Museu de Arte Contemporãnea de Serralves w Porto (2015).

Konferencja rozpocznie się o godzinie 12.00 w kawiarni eMeSeN w siedzibie Muzeum na ul. Pańskiej 3. Podczas konferencji prasowej kuratorzy wystawy podsumują działania podjęte w ramach projektu oraz zaprezentują główne założenia wystawy.

Projekt jest finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

Na zdjęciu: Oskar Hansen podczas gry plenerowej w Skokach, 1972, fot. Wiktor Gutt, (C) Wiktor Gutt