Oprowadzania kuratorskie w pierwszy weekend trwania nowych wystaw

• Oprowadzania kuratorskie w pierwszy weekend trwania nowych wystaw

Samuele Ghilardi, Święty Prekariusz (San Precario), rok powstania nieznany, fot. Samuele Ghilardi

W pierwszy weekend trwania wystaw „Robiąc użytek”, „Chleb i róże” oraz „Po co wojny są na świecie” zapraszamy na oprowadzania kuratorskie.

Projekt „Robiąc użytek” opowiada o przenikaniu się sztuki i życia codziennego. Przykłady takich relacji znajdują się w przytoczonych na wystawie opowieściach. Wystawa „Chleb i róże” opowiada o klasowej pozycji artystów we współczesnym społeczeństwie, a także o stereotypach narosłych wokół postaci twórcy. Natomiast „Po co wojny są na świecie” jest prezentacją twórczości czternaściorga twórców pozostających poza oficjalnym obiegiem sztuki - osób nieposiadających wykształcenia artystycznego lub należących do grup społecznie wykluczonych.

Szczegóły wydarzeń poniżej.