Lista szkół w trzeciej edycji programu „Formy podstawowe”
mobilna wystawa sztuki współczesnej w szkołach podstawowych

• Zdjęcie. Grupa uczennic i uczniów bawi się wspólnie schowana w dużym pudełku.

W tegorocznej, 3. edycji programu “Formy podstawowe” weźmie udział 10 szkół podstawowych z województwa mazowieckiego, z miejscowości poniżej 30 tysięcy mieszkańców. Poniżej lista szkół biorących udział w najnowszej edycji programu:

• Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Dwernickiego w Rudzie Wolińskiej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młochowie
  • Szkoła Podstawowa im.Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkiem
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Sucharskiego w Jelonkach
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie
  • Szkoła Podstawowa im. prof. Jadwigi Kobendzy w Koczargach Starych
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Chynowie
  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym

„Formy podstawowe” to cykliczny program skierowany do uczennic i uczniów od czwartej do ósmej klasy szkoły podstawowej, realizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego. Ideą „Form podstawowych” jest stworzenie pudełka mieszczącego w sobie „uśpioną” wystawę, która w każdej chwili może się zmaterializować w kształcie wybranym przez uczniów, wspieranych przez kadrę nauczycielską i zespół edukacji Muzeum. W ostatniej edycji programu, w pudełku znalazły się prace Tareka Atouiego, Maximiliane Baumgartner, Alicji Bielawskiej, Kati Buchatskiej, Dory Garcii, Prabhakara Pachputego, Joanny Piotrowskiej & Bożki Rydlewskiej, Raqs Media Collective, Jaśminy Wójcik i kolektywu Zakole. W 2023 roku rozpoczyna się trzecia edycja programu „Formy podstawowe”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://formy.artmuseum.pl