Lista 12 pracowni, spośród których wybrany zostanie projektant budynków Muzeum i teatru TR

• Lista 12 pracowni, spośród których wybrany zostanie projektant budynków Muzeum i teatru TR

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wraz TR Warszawa zakończyły pierwszą fazę postępowania przetargowego na „Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz dla teatru TR Warszawa wraz z infrastrukturą“. Oto lista 12 pracowni, spośród których wybrany zostanie projektant budynków Muzeum i teatru TR.

Wniosek o udział w postępowaniu złożyło 35 firm i konsorcjów z Polski i z zagranicy. Po pierwszej fazie procedury, która miała na celu zakwalifikowanie wykonawców w oparciu o ocenę spełniania warunków udziału w postępowaniu, wyłonione zostało 15 firm. Po złożeniu ofert wstępnych zostaną one zaproszone do negocjacji, podczas których omawiane będą warunki współpracy oraz program funkcjonalny zarówno Teatru jak i Muzeum. To spośród tych firm na podstawie zaproponowanych koncepcji architektonicznych zostanie wybrany architekt zespołu budynków mieszczących Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i teatr TR Warszawa. Poniżej lista dwunastu projektantów, którzy złożyli oferty ostateczne.

1. Van Berkel en Bos U.N. Studio B.V. (nazwa handlowa: UNStudio) [Holandia],
2. BLOND&ROUX architectes [Francja],
3. Thomas Phifer and Partners [Stany Zjednoczone],
4. Inżbud Tomasz Trepka: arch. Andrzej Kadłuczka, arch. Krzysztof Barysz, arch. Piotr Obracaj [Polska],
5. Konsorcjum firm: WXCA Spółka z o.o. / WXCA Group Spółka z o.o. [Polska],
6. PAS PROJEKT ARCHI STUDIO Sławomir Golenko [Polska],
7. Konsorcjum firm: JSK Architekci Sp. z o.o. / nsMoonStudio Sp. z o.o. [Polska],
8. PROCHEM S.A.: arch. Jacek Jedynak, arch. Andrzej Masłowski, arch. Andrzej Kikowski [Polska]
9. Biuro Architektoniczne Kaczmarczyk: arch. Andrzej Kaczmarczyk, arch. Sylwia Bartoszewska, arch. Joanna Żabińska [Polska],
10. Henning Larsen Architects A/S [Dania],
11. Fiszer Atelier 41 Warszawa Sp. z o.o. [Polska],
12. Foster + Partners Limited [Wielka Brytania].