Krzysztof Bieliński - ADEN KEBAB
Wystawa fotografii

• Krzysztof Bieliński - ADEN KEBAB

W 2013 roku Krzysztof Bieliński przez kilka tygodni spędzał noce w Kebabie Aden na rogu ulic Chmielnej i Jana Pawła II w Warszawie. Efektem są zdjęcia, które wracają teraz do swojego źródła. Bieliński dokumentuje w fotografiach ukryte nocne życie miasta, odkrywając osobliwe piękno warszawskiego kebaba.

Partnerem wystawy jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, z którym Centrala współpracowała dwukrotnie, realizując spektakle „Szapocznikow. Stan nieważkości/No Gravity” Barbary Wysockiej i „10 Politycznych Piosenek” Michała Zadary – przedstawienie oparte na rozmowach z pracownikami warszawskich kebabów. Zdjęcia Krzysztofa Bielińskiego były jego integralną częścią.

28 lutego, trzy dni po wernisażu, w kebabie zagrają Czesław Mozil: mini-koncert solo oraz All Stars Dansing Band w składzie: reżyser Michał Zadara (gitara), lider zespołu Pogodno Jacek „Budyń” Szymkiewicz (bas), dyrygent i wokalista Sean Palmer (wokal) oraz kompozytor Tomasz Krzyżanowski (perkusja). Gościnnie z grupą wystąpi jeden z najbardziej interesujących muzyków Europy – Wacław Zimpel (klarnet/saksofon). Start o godzinie 20:00.

Kuratorem wystawy jest Michał Zadara, organizatorem wydarzenia - CENTRALA. Wernisaż odbędzie się 25 lutego, o godzinie 20:00 w barze szybkiej obsługi Aden Kebab przy ul. Chmielnej 98. Wystawę będzie można oglądać do 20 marca.