Konkurs na koncepcję punktu widokowego
na placu budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

• Konkurs na koncepcję punktu widokowego

Celem konkursu jest realizacja tymczasowego punktu widokowego bezpośrednio przy placu budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Obiekt będzie też pełnił funkcję punktu informacyjnego. Ma przybliżać odbiorcom instytucję i proces powstawania nowej siedziby Muzeum. Naszą intencją jest, aby stał się on znakiem trwającej inwestycji. Szukamy projektu pobudzającego intelektualnie i angażującego, o intrygującej formie, która zachęcałaby do wejścia oraz zapoznania się z informacjami o Muzeum i jego budowie.

Konkurs adresowany jest do młodych twórców – studentów i absolwentów uczelni kierunków artystycznych, architektonicznych i budownictwa.

Nagrodą główną jest realizacja zwycięskiego projektu. Przyznane zostaną również nagrody wyróżnienia – trzy dwumiesięczne staże w Muzeum oraz firmach Warbud i APA Wojciechowski.

Termin składania projektów konkursowych upływa 19 sierpnia 2019 roku o godzinie 15:00. Projekty oceni komisja w składzie:
Mikołaj Mundzik (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie),
Justyna Siemiradzka (WARBUD S.A.),
Małgorzata Nowaczyk (Miasto Stołeczne Warszawa),
Szymon Wojciechowski (APA WOJCIECHOWSKI SP. Z O.O.).

Pytania związane z konkursem należy kierować pod adres: newbuilding@artmuseum.pl. Więcej informacji oraz pełen regulamin konkursu w zakładce Zamówienia Publiczne:: http://artmuseum.pl/pl/zamowienia-publiczne/inne.

Budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej finansuje m.st. Warszawa.