Komunikat o czasowym zamknięciu Muzeum
i odwołaniu planowanych wydarzeń

• Komunikat o czasowym zamknięciu Muzeum

Agnes Denes, "Systemy izometryczne w przestrzeni izotropowej – projekcje map: ślimak", 1976. Dzięki uprzejmości artystki i galerii acb w Budapeszcie.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie informuje, że w związku z zaleceniem MKiDN o zawieszeniu działalności instytucji kultury i placówek szkolnictwa artystycznego, przesunięciu ulega data, planowanego na 20 marca, otwarcia wystawy „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”.

Oznacza to również anulowanie wszystkich zaplanowanych wydarzeń, programu edukacyjnego oraz zamknięcie do odwołania obu siedzib Muzeum, w pawilonie nad Wisłą i przy ulicy Pańskiej 3. Decyzja sztabu kryzysowego z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zamknięciu instytucji od 12 marca 2020 roku, ma na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2.

Mamy nadzieję że wkrótce będziemy mogli otworzyć dla Państwa naszą wystawę, której tematem jest praktyka artystyczna w dobie kryzysu klimatycznego. Treści związane z nową ekspozycją będą systematycznie udostępniane w sieci i na naszych profilach społecznościowych: Facebooku i Instagramie