Kartka z kalendarza
„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”

• Kartka z kalendarza

Dnia 24 września 2017 roku odbyły się wybory parlamentarne w Niemczech. W tym samym roku powstaje fundacja Between Bridges założona przez artystę Wolfganga Tillmansa.

Between Bridges zajmuje się promowaniem wartości demokratycznych i wspólnotowych. Tworzy międzynarodowe kampanie z udziałem artystów, aktywistów i ludzi kultury z całej Europy, zachęcające do głosowania w wyborach. Fundacja współpracuje ze studiami graficznymi, agencjami reklamowymi, magazynami, NGO-sami i instytucjami kultury, używając „korporacyjnej” estetyki i kanałów dystrybucyjnych (media społecznościowe, T-shirty, bilbordy).

Przed wyborami do parlamentu europejskiego w 2019 roku w koszulkach Tillmansa z datą głosowania, 26 maja, fotografowali się w Polsce m.in. Karol Radziszewski, Magdalena Cielecka, Kuba Dąbrowski. Zdjęcia można oglądać na Instagramie pod hasztagiem #VoteTogetherUE.