Jak zwiedzać wystawę
„Bez mistrza, bez pana. Ruchomy obraz i feministyczne tworzenie światów ”

• Jak zwiedzać wystawę

Przeczytaj, jak najlepiej przygotować się do wizyty w Muzeum nad Wisłą na wystawie „Bez mistrza, bez pana. Ruchomy obraz i feministyczne tworzenie światów”.

Na wystawie prezentujemy 30 prac wideo, których ścieżki dźwiękowe zebrano w formie audioprzewodnika. Odtwarzacz wraz ze słuchawkami można pobrać w recepcji Muzeum przed wejściem na wystawę. Jego obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy zbliżyć się do danej pracy wideo, a urządzenie samo zbiera odpowiednią ścieżkę dźwiękową.

Wystawie towarzyszy także broszura, w której zebrano opisy wszystkich prac oraz tekst kuratorski. Broszury w języku polskim i angielskim można bezpłatnie pobrać w recepcji.

Zachęcamy także do zwiedzania wystawy w towarzystwie naszych opiekunek i opiekunów wystaw. Oprowadzania odbywają się:
– w języku polskim w każdą środę o godzinie 17:00 i każdą niedzielę o godzinie 14:00,
– w języku angielskim w każdą sobotę o godzinie 14:00.

W wybrane niedziele zaplanowano także oprowadzania zaproszonych specjalistów. Udział w takim oprowadzaniu jest w cenie wstępu na wystawę.

Więcej informacji o programie wydarzeń w zakładce WYDARZENIA.

Każda osoba, która kupiła bilet normalny lub ulgowy i zachowa dowód zakupu, może wrócić na wystawę po raz drugi za 1 zł.

Prace prezentowane na wystawie mogą zawierać treści nieodpowiednie dla widzów niepełnoletnich, w tym elementy nagości lub wulgarny język. Wstęp dla osób małoletnich powyżej lat 15 jest możliwy za uprzednią zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Przed udzieleniem zgody rekomendujemy wcześniejsze zapoznanie się z wystawą. Pobierz formularz oświadczenia.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskieWystawa „Bez mistrza, bez pana. Ruchomy obraz i feministyczne tworzenie światów ” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Film Otwarcie retrospektywnej sekcji filmowej „Bez mistrza, bez pana” Kinoteka
Plac Defilad 1, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie opiekuna/opiekunki publicznościWystawa „Bez mistrza, bez pana. Ruchomy obraz i feministyczne tworzenie światów ” MUZEUM nad Wisłą
15:30 Debata Otwarcie retrospektywy filmów Trinh T. Minh-ha Kinoteka
Plac Defilad 1, Warszawa
18:00 Debata Geografie (nie)bezpiecznych przestrzeni z perspektywy queerDebata MDAG Kinoteka
Plac Defilad 1, Warszawa
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie opiekuna/opiekunki publicznościWystawa „Bez mistrza, bez pana. Ruchomy obraz i feministyczne tworzenie światów ” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Debata Patrząc inaczej. Nomadyczna perspektywa w filmach kobietDebata MDAG Kinoteka
Plac Defilad 1, Warszawa