Festiwal WARSZAWA W BUDOWIE z nominacją
do Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy

• [czerwono-niebieska grafika pokazująca budynki szkoły]

projekt: OKI OKI studio

Festiwal WARSZAWA W BUDOWIE „Jak robić szkołę?” został nominowany do 8. Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Do 27 maja trwa plebiscyt publiczności, która wybiera zwycięzców i zwyciężczynie. Zapraszamy do głosowania!

Z radością przyjęliśmy informację o nominacji zeszłorocznego festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE do przyznawanej przez Prezydenta m.st. Warszawy Nagrody Architektonicznej. Tutaj można oddawać głosy na nominowane projekty i wydarzenia.

Trzynasta odsłona WARSZAWY W BUDOWIE odbyła się jesienią 2021 roku (8.10-7.11) pod hasłem "Jak robic szkołę?". Wystawę towarzyszącą WWB przygotowali kuratorzy Paweł Brylski i Szymon Maliborski. W ramach Festiwalu odbyły się m.in. liczne spacery architektoniczne, spotkania, debaty, warsztaty oraz oprowadzania kuratorskie i eksperckie w trzech językach.

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy trafia do autorów projektów i wydarzeń architektonicznych, wyróżniających się najwyższym poziomem rozwiązań funkcjonalnych, przestrzennych, a także wyjątkowym znaczeniem społecznym i środowiskowym. Przyznawana jest we współpracy z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich, Mazowiecką Okręgową Izbą Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Oddziałem Warszawskim Towarzystwa Urbanistów Polskich.