Czytanie Obrazów
czyli jak poznać sztukę

• Czytanie Obrazów

Nie ważne gdzie jesteś, dzięki stronie i aplikacji Czytanie Obrazów zawsze masz dostęp do zbiorów naszego muzeum.

Dowiedz się, co interesującego możesz zobaczyć. Zaplanuj wizytę. Weź udział w wydarzeniach kulturalnych.

Takie możliwości daje strona www.czytanieobrazow.pl tworzona przez Fundację Kultury bez Barier we współpracy z naszym muzeum i instytucjami kultury z całej Polski. Wspólnie zebraliśmy w jednym miejscu materiały, które pomagają osobom z różnymi niepełnosprawnościami poznać najciekawsze dzieła sztuki.

Dzieła sztuki uzupełniają: audiodeskrypcje, tłumaczenia na polski język migowy, teksty łatwe do czytania, zdjęcia, karty obiektów, opisy dzieł.

Dodatkowo korzystając z aplikacji na telefon, codziennie można poznać jedno z dzieł z wirtualnej kolekcji.

Wirtualne zbiory nie zastąpią wizyty w muzeum, dlatego na stronie www.czytanieobrazow.pl znajdują się także informacje o organizowanych wydarzeniach i dostępności instytucji.

Projekt „Czytanie obrazów” jest realizowany dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępniamy się na czytanieobrazow.pl