„Andrzej Wróblewski: Verso / reverso”
W Museo Reina Sofia (Madryt)

• \

Andrzej Wróblewski, Szofer (Szofer niebieski), 1948, olej na płótnie, 89 x 120 cm, kolekcja prywatna, dzięki uprzejmości Fundacji Andrzeja Wróblewskiego

17 listopada w Museo Reina Sofia (Palacio de Velázquez) została otwarta poszerzona, madrycka odsłona wystawy prac Andrzeja Wróblewskiego, którą w pierwszej połowie 2015 roku prezentowało Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

„Andrzej Wróblewski: Verso / reverso” stanowi pierwszą obszerną prezentację twórczości polskiego artysty poza granicami kraju. Także teraz narracja wystawy zbudowana jest w oparciu o dwustronne prace Andrzeja Wróblewskiego, a jednym z głównym wątków jest relacja między socrealistyczną figuracją a abstrakcją.

Wystawa została przygotowana, podobnie jak jej polska odsłona, we współpracy z Fundacją Andrzeja Wróblewskiego i Instytutem Adama Mickiewicza. Kuratorami również teraz są Marta Dziewańska i Eric de Chassey. Ekspozycja w Warszawie cieszyła się olbrzymim zinteresowaniem, odwiedziło ją 55 tysięcy widzów.

Ekspozycja trwa do 28 lutego 2016 roku. Więcej informacji na stronie Museo Reina Sofia.