„Andrzej Wróblewski: Recto / Verso. 1948-1949, 1956-1957”
Podsumowanie wystawy

• \

W centrum: Eric de Chassey, kurator wystawy, fot. B. Stawiarski

Zakończoną właśnie wystawę „Andrzej Wróblewski: Recto / Verso. 1948-1949, 1956-1957” odwiedziło 55.000 osób.

Sukcesem frekwencyjnym były też spotkania organizowane w nawiązaniu do ekspozycji. Muzeum Sztuki Nowoczesnej gościło m. in. Andrzeja Wajdę, Jana Michalskiego i Marka Sobczyka, zorganizowano także serię oprowadzań kuratorów i gości specjalnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna Noc Muzeów, która zbiegła się z finisażem wystawy.

Na stronie Muzeum cały czas dostępny jest interaktywny przewodnik po wystawie, zawierający opisy prac i teksty zarysowujące kontekst ekspozycji.

Współorganizatorem wystawy, obok Fundacji Andrzeja Wróblewskiego i Instytutu Adama Mickiewicza, było Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia (Muzeum Narodowe – Centrum Sztuki im. Królowej Zofii w Madrycie), dokąd ekspozycja zostanie przeniesiona pod koniec bieżącego roku. Planowany termin otwarcia to 17 listopada 2015, ma trwać do 27 lutego 2016.

Do początku czerwca trwa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej zmiana ekspozycji. Wkrótce zaprosimy naszych widzów na otwarcie wystawy „After Year Zero” (szczegóły poniżej).