Akademia filmu awangardowego III
40 karnetów w prezencie!

• Akademia filmu awangardowego III

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ma do rozdysponowania 40 darmowych karnetów na semestralny cykl zajęć w ramach Akademii filmu awangardowego III, które ruszą 7 października 2021.

Projekcje i wykłady będą odbywały się w czwartki w kinie Elektronik (Generała Zajączka 7, Warszawa). Darmowe karnety zostaną przyznane osobom, które z powodu trudnej sytuacji materialnej nie mogą pozwolić sobie na ich zakup.

Osoby biorące udział w Akademii filmu awangardowego III będą mogły zapisać się na jedną z wizyt studyjnych zorganizowanych w warszawskich galeriach sztuki współczesnej podejmujących zagadnienia awangardy filmowej. Zapisy na poszczególne wizyty studyjne będą prowadzone po rozpoczęciu zajęć. Wszystkie spotkania będą rejestrowane, aby mogli się z nimi zapoznać wszyscy zainteresowani.

Akademia filmu awangardowego III to nowy fakultet dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i wszystkich zainteresowanych filmem i sztuką współczesną. Zajęcia obejmują projekcje filmów legendarnych twórców m.in.: Kennetha Angera, Barbary Hammer, Julie Dash, Mai Deren, Marie Menken, Jonasa Mekasa, Laury Mulvey i Petera Wollena, Steiny i Woody’ego Vasulków, Dawida Wojnarowicza. Mają na celu zwiększenie świadomości wpływu tradycji awangardy filmowej na formy wyrazu obecne we współczesnym filmie, w tym szczególnie w filmie dokumentalnym, budowanie kompetencji odbioru sztuki współczesnej.

Program Akademii filmu awangardowego III obejmuje w znacznej mierze zagadnienia, które nie zostały wyczerpane we wcześniejszych częściach cyklu (I i II), oraz filmy niepokazywane do tej pory w ramach zajęć. Program obejmuje jednocześnie klasykę awangardy filmowej, pozwalając dołączyć do cyklu także uczestnikom i uczestniczkom, którzy i które nie brali do tej pory udziału w zajęciach. Akademia filmu awangardowego III jest drugą częścią programu Akademii filmu awangardowego, składającego się z dwóch semestralnych cykli, które obejmują zagadnienia historii filmu awangardowego – od lat 40. do czasów najnowszych.

Program zajęć Akademii filmu awangardowego III

Pierwsze zajęcia odbędą się 7 października o godz. 17:00. Koszt karnetu to 100 zł. Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na wykupienie karnetu z powodu trudnej sytuacji materialnej, zarezerwowane jest 40 miejsc. Warunkiem otrzymania bezpłatnego karnetu jest wysłanie zgłoszenia wraz z uzasadnieniem na adres: zapisy@artmuseum.pl.

Prosimy wpisanie w tytule wiadomości „Akademia filmu awangardowego - zgłoszenie”. Na zgłoszenia czekamy do niedzieli 4 października.

Uzasadnienie powinno mieć formę odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Dlaczego chcesz uczestniczyć w zajęciach Akademii filmu awangardowego (do 1000 znaków)?
2. Czy pobierasz świadczenia socjalne? Jeśli tak, jakie?
3. Czy jesteś studentem Uniwersytetu Warszawskiego? Jeśli tak, jakiego wydziału?
4. Czy jesteś studentem Akademii Sztuk Pięknych? Jeśli tak, jakiego wydziału?
5. Uzasadnij, dlaczego powinieneś/powinnaś otrzymać bezpłatny karnet (do 1000 znaków).

Na zgłoszenia odpowiemy do dnia 5 października.

O sposobie odebrania bezpłatnych karnetów poinformujemy drogą mailową.
Wysłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z zapoznaniem się z Regulaminem zapisów, a także z oświadczeniem, że Pana/Pani sytuacja materialna nie pozwala na wykupienie karnetu na Akademię filmu awangardowego. Zastrzegamy możliwość weryfikacji podanych informacji.

Akademia filmu awangardowego III regulamin zapisów

Organizatorami Akademii filmu awangardowego są:
Fundacja Okonakino i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Partnerami projektu są:

Kino Elektronik, Akademia Dokumentalna, Against Gravity, Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki, Fundacja Arton, Fundacja Profile, Goethe-Institut. Patronat medialny nad Akademią filmu awangardowego objęło Radio Kampus.

Akademia filmu awangardowego jest współfinansowana przez m.st. Warszawa.