2. Tydzień dziecka
27 MAJA - 5 CZERWCA 2017

• 2. Tydzień dziecka

20 publicznych instytucji kultury, 10 dni wypełnionych ciekawymi wydarzeniami: koncerty, konkursy, spektakle teatralne, warsztaty, wycieczki i wystawy.

Po raz drugi warszawskie instytucje kultury wspólnie promują wydarzenia kulturalne z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Tydzień Dziecka”.

WIĘCEJ KULTURY W WARSZAWIE TO WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI DO ŚWIĘTOWANIA!

Akcję współtworzą:

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Nowy Teatr, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Rzeźby w Królikarni, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Warszawy, Orkiestra Sinfonia Varsovia, STUDIO teatrgaleria, Teatr Baj, Teatr Dramatyczny, Teatr Lalek Guliwer, Teatr Lalka, Teatr Rampa, TR Warszawa, Teatr Syrena, Zachęta – Galeria Narodowa Sztuki

ADESTE warszawskie instytucje kultury razem
„Tydzień Dziecka” to inicjatywa instytucji kultury należących do sieci ADESTE. Możliwa dzięki wsparciu Biura Kultury m. st. Warszawy, dla którego rozwój publiczności (audience development) jest strategicznym priorytetem w ramach Programu Rozwoju Kultury w Warszawie do roku 2020. Celem akcji jest ułatwianie dostępu do kultury i tworzenie komplementarnej oferty kulturalnej w stolicy.

Główne atrakcje Tygodnia Dziecka - plakat akcji do pobrania

Szczegółowy program wydarzeń Tygodnia Dziecka do pobrania

W ramach „Tygodnia Dziecka” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na „Mityczne opowieści” i „Atlas podwodny” i - działania otwarte w Muzeum nad Wisłą oraz wycieczkę rodzinną do domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie.