Kolekcja

• Megan  Rooney , S S S w ogrodzie (1-5), 2016

“S S S in a Garden” (“S S S w ogrodzie”) to instalacja składająca się z pięciu węży wykonanych z gliny, farby, tkaniny i pokarmu dla ptaków, nawiązująca do tzw. „draught snakes”, poduszek przeciw przeciągom i ocieplaczy na okna, które w latach 50-70. XX wieku wykonywano z ziaren i resztek materiałów. Artystka zestawia ze sobą zmysłowość niepokojącej, zwierzęcej natury z wytworem kobiecej troski o ognisko domowe, naddając wężom niemal baśniowy charakter postaci z podań i legend, z pieczołowitością rehabilituje słowa i rzeczy przypisane do najpospolitszych znaczeń. Megan Rooney w swojej twórczości stosuje przewrotne gry językowe i zawłaszczenia, odwołując się często do przestrzeni domowej, której swoisty rytm i struktura wpisane są w rozmaitość opowieści, traum, znaków i narracji. Rooney równolegle rozwija swoją praktykę malarską, rzeźbiarską i poetycką, tworząc osobisty język wypowiedzi artystycznej, która nie ogranicza się do jednego medium, a raczej czerpie z wielu technik i form ekspresji. Artystka w oryginalny sposób łączy estetykę kojarzoną z pokoleniem młodych twórców sztuki post-internetowej z tradycyjnym rzemiosłem i malarstwem abstrakcyjnym.

Rok powstania: 2016
Technika: rzeźba/obiekt
Wymiary: zmienne cm

Materiał: Glina, materiał, farba, nasiona dla ptaków, sznurek