Kolekcja

• Agata Bogacka, Hair with Geometric Composition, 2016

Hair with Geometric Composition

W 2007 r. Bogacka porzuciła swój dotychczasowy styl, poszukując nowych obszarów w sztuce i zamieniając figurację na bardziej abstrakcyjny gest malarski. “Hair with Geometric Composition” to jeden z najnowszych obrazów artystki. Przedstawia zbliżenie na falujące włosy przesuwających się w tłumie przechodniów. Włosy, istotny motyw ikonograficzny w twórczości artystki, są dla niej symbolem czasu i przemijania. Namalowane błyszczącą farbą postaci kontrastują z geometrycznymi, matowymi bryłami markującymi budynki, okna, znaki drogowe i inne obiekty z przestrzeni miejskiej. Skala obrazu kreuje wrażenie klaustrofobicznego ścisku i braku możliwości spojrzenia na osobę obok z dystansu.

Rok powstania: 2016
Technika: akryl na płótnie
Wymiary: 240×360cm cm

Sposób nabycia: zakup