Filmoteka Muzeum

Obraz Fag Fighters: Prolog rozpoczyna serię Fag Fighters, w której Radziszewski przedstawił fikcyjną gejowską bojówkę. Jej członkowie przemierzają miasto siejąc postrach, znacząc swoje terytorium graffiti i dopuszczając się aktów przemocy, także seksualnej. Prolog wyjaśnia skąd wziął się znak rozpoznawczy Fag Fightersów, tj. ich różowe kominiarki – film dokumentuje, jak utkała je dla członków gangu babcia artysty, prawdopodobnie nieświadoma, czemu mają służyć. Radziszewski nie po raz pierwszy akcentuje w swoim działaniu międzypokoleniowość. Artysta doprowadza tu także do spotkania dwóch przeciwstawnych rzeczywistości, w które sam jest uwikłany i które stanowią dwa bieguny jego tożsamości – rodziny i subkultury gejowskiej.

Opis na podstawie: S. Szabłowski, Zawsze chciałem, mat. wyst., CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa 2007.

(ŁM)

Rok powstania: 2007
Czas trwania: 14'31"
Język: polski (angielskie napisy)