Filmoteka Muzeum

W 2009 roku Zuzanna Janin rozpoczęła realizację liczącego obecnie 9 odcinków (wraz z trailerem autorstwa Tomasza Kozaka) pierwszego artystycznego serialu. Powstał on na bazie kultowego Szaleństwa Majki Skowron, emitowanego przez TVP w latach 70. XX wieku, w którym rolę Majki grała sama artystka.

Majka from the Movie to misterna układanka: Janin pomiędzy sceny z serialu z lat 70. wplotła fragmenty filmów z historii kina ostatnich 40 lat (od 1968 roku) oraz współczesne kadry ukazujące podróżującą po świecie Majkę, (graną przez Mel Baranowską, prywatnie córkę artystki) i spotkania Majki z bohaterami i bohaterkami pamięci zbiorowej oraz kultury popularnej.

Epizod REVOLUTION & HEROINES pokazywany był na wystawie „Memory Box” w Palazzo Correr w Wenecji w ramach rumuńskiego pokazu „Romanian Cultural Resolution” na 54. Biennale Sztuki w Wenecji w 2011 roku.

Opis dzięki uprzejmości galerii lokal_30

Rok powstania: 2009
Czas trwania: 15'41"
Język: polski (angielskie napisy)