Filmoteka Muzeum

The Best of the Rest to multimedialna projekcja kolekcji obrazów znalezionych w internecie, których cechą wspólną jest ogromny ładunek wizualnego napięcia. Artysta pokazuje tutaj w wyostrzonej do ekstremum formie oddziaływanie wszechobecnych obrazów na człowieka, wskazując na „wizualną przemoc”, jakiej doświadczamy każdego dnia. Jak pisała o The Best of the Rest Dorota Jarecka: „to piorunująca mieszanka tego, co uwodzące, z tym, co odstręczające w kulturze popularnej. Wszystko ma swój podtekst i podejrzany kontekst. W pokazie slajdów jedne obrazy są zaraz demaskowane przez następne, to, co erotyczne, przez to, co militarne i odwrotnie, w sumie odbywa się tu wielka kompromitacja tego, co ludzie uważają za ładne i atrakcyjne.”

Opis za: D. Jarecka, Niewinne oko nie istnieje, „Gazeta Wyborcza”, 26.06.2008; I. Kowalczyk, Wizualna bulimia i praca Gomulickiego, 2007.

Rok powstania: 2007
Czas trwania: 17'59''